Hvis du ikke har lest artikkelen vår fra tidligere i uka om billetter til landkampene fremover, anbefaler vi at du leser den først. 

NFF har bestemt at de ikke lenger godtar vår “kamp-for-kamp”-kontingent, og heller ønsker at vi skal praktisere en årlig eller mesterskaps-basert periode. Vi har advart mot dette siden vi mener det vil bli mye høyere terskel for våre supportere, særlig de som kommer langveisfra og bare får med seg én eller to kamper i året, å betale en høyere medlemskontingent (400,- frem til EM 2020 eller 200,- i året, mot 50,- per kamp man faktisk får dratt på).

NSA-styret har dermed fått veldig dårlig tid, og var nødt til å gi bort de 250 billettene vi fikk til Slovenia-kampen lørdag 13.10.2018 og selv bære kostnadene ved å arrangere supporterfeltet. 

Styret har behandlet situasjonen på styremøte i forkant av Norge – Slovenia, og kommet frem til følgende:

  • NSAs landslagsgruppe får en årlig kontingent på 200,-
  • Pris og premiss for NSAs landslagsgruppe vil kunne endres av Årsmøtet på nyåret 2019
  • Siden Norge – Bulgaria spilles nesten nøyaktig 3/4 ut i 2018, er det rimelig å gi et avslag på den årlige kontingenten
  • Prisen for medlemskap i NSAs landslagsgruppe 2018 rabatteres med 75%, og blir dermed 50,-

Billettreservasjon Norge – Bulgaria 16.10.2018 kl 20:45

Du kontaktes kun om landskamper på adressen du oppgir.
Om du ikke finner din supporterklubb i lista, velger du "Ikke medlem av noen supporterklubb".
Du kan maks holde av 5 billetter på ett navn. Betales med Vipps eller cash ved henting.

Velkommen på landskamp.

Read More
FOTO: Terje Pedersen, NTB Scanpix

La oss gjøre et tankeeksperiment etter de 5172 tilskuerne hadde dratt hjem fra Kypros-kampen. 

Read More

Norge – Tyskland

4. september 20:45

150,-


585 plasser har vi fått på Ullevaal. Et Ullevaal som har vært utsolgt til denne kampen i lang tid. Men ikke hos oss. Under halvparten av billettene som er satt av til de stående, syngende supporterne er holdt av, og nå står vi i fare for å måtte sende resten tilbake til NFF. Det kommer til å bli jævlig flaut for oss.

Det er 2 grunner til at vi har plasser til stående supportere på Ullevaal. Den første er at vi, som kulturbærere for supportermiljøet, kan gi landet vårt den støtten de trenger for å kanskje endelig kvalifisere seg til et mesterskap. Den andre er at det også er en viktig inntektskilde for NSA, for at organisasjonen skal kunne stå opp for grupper og enkeltpersoner slik at dere blir behandlet med respekt når dere reiser rundt for klubbene deres.

Vi har sagt at stående, syngende supportere fortjener en synlig, god plass på stadion når landslaget spiller. De siste kampene har vi vært så få at vi har måttet flytte ut i et hjørne. Nå er vi så langt bak med billettsalget at vi kanskje må erkjenne at vi ikke kan kreve en dritt.

250 av 585 er solgt. Sånn er det nå. Om noen dager sender vi resten av billettene tilbake til NFF der en haug med folk står i kø for å kjøpe dem. Hvorfor er det slik? Har dere glemt kampen? Har dere ikke fått beskjed om at vi har billetter til dere? Eller bare bryr ikke folk seg lenger?

Vi kan velge å dra på stadion for å vise at norsk supporterkultur er mer enn sittende medgangssupportere med sponsorklappere og popcornbeger, eller vi kan drite i landskamper og bli hjemme mens landet vårt blir sunget ut av 20, 50, 100 drita fulle bortesupportere. Men jeg må si, med hånda på hjertet, at det er jævlig overraskende at vi med over 20 000 medlemmer ikke klarer å selge ut mer enn 250 billetter til 150 spenn når vi møter regjerende verdensmester til VM-kvalik på Ullevaal.

Så vær så snille å ikke la det bli slik. Ta kontakt med kontaktpersonen i din supporterklubb, så stapper vi feltet fullt og lager trøkk på Ullevaal 4. september.

Nå haster det.

-Posse

 

Hvordan få tak i billetter?

 

Hver supporterklubb får muligheten til å reservere billetter på sin kvote. Du melder din interesse for billetter til din supporterklubbs landslagskontakt. De ulike styrene i supporterklubbene har ansvaret for å ha en kontaktperson for NSA, og videreformidle informasjon om billetter.

Supporterklubb Kontaktperson Epost
3050 Beate Ørjansen beate@3050web.no
Bastionen Morten Haugen mort.haugen@gmail.com
BB Bergen Stig Helsing stig@bataljonen.no
BB Øst Harald Bonaventura Borchgrevink
B-Gjengen Morten Seland morten@b-gjengen.com
Blåhvalane Jan Richard Marthinsen Jan.Richard.Marthinsen@basf.com
Blåsarane Anders Hasund anders.hasund@hotmail.com
Briskebybanden Tommy Finstad
Followers Ukjent postmaster@followers.nu
Fosseberget Alf Ingar Fremstad leder@fosseberget.no
Fossefallet Tommy Kvam tommy@fossefallet.net
Fusk Peder Grundt
Gaukereiret Odd Erik Nygaard oddi.fly.svg@gmail.com
GLIS Jan Ivar Pettersen landskamp@glimtsupporter.com
GodsetUnionen Thor Arne Hanssen Guleder@godsetunionen.com
Isberget Alf Edvard Masternes alfedvard@isberget.no
Isberget – Oslo Arne Jonny Johnsen arne@isberget.no
KFL Ståle Nordhagen Styret@kanari-fansen.no
KIL Supporterklubb Thomas Ramstad ramstad.thomas@gmail.com
Kjernen Sveinung Groven Kjernen.com/landskamper
Klanen Steffen Moe Angell steffen.moe@hotmail.com
Kråkevingen Roy K. Nilsbakken roy@kraakevingen.no
Maakeberget Herr og Fru Flesjå flesjaa@online.no
Oddrane Dag Harald Johansen dag.harald.johansen@gmail.com
Plankehaugen Linda Gulbrandsen linda.m@gmail.com
Rallarberget Frank Rulnes
Saftkokaradn Odd Martin Stigen stigen75@hotmail.com
Skeidoksene Kim Aarli Larsen
Stabæk Support Morten Dahl mortimer@stabaek.no
Strømmen Greyhounds Steinar Norrøne s.norrone@hotmail.com
Steinberget Aase Elise Geithung aaseelise@hotmail.com
Stormen Anita anita@stormensupport.no
Tigerberget Sigurd Bakke sigurd_bakke@hotmail.com
Tornekrattet Ståle Fagervik stale.fagervik@vestbyskolen.no
Ultras 1814 Bjørnar Posse Sandboe posse@www.fotballsupporter.no
VikingHordene Markus styret@vikinghordene.no
Ørneredet Ray Olaussen

norgesupport

Etter et turbulent 2013 med mye konflikter har NSA og NFF etablert et langt mer positivt samarbeid inn i 2014. Noe av det første som var nødvendig å få på plass i forkant av en ny kvalifisering var gode, rimelige plasser for syngende supportere på landskampene. Dette er avtalen vi nå har fått på plass.

Read More